Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Тачи: Мала корекција на границите е прифатлива за конечен договор


Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа се обрати во Конгресот со говор за состојбата на ам...


Грчкиот премиер Алексис Ципрас пристигна во Турција каде во следните два дена ќе оддржи неколку с...


Протоколот за членство на Македонија во НАТО во четврток ќе биде доставен и ќе го разгледа надлеж...


Околу 180.000 луѓе присуствуваа денеска на мисата во Абу Даби, која ја предводеше папата Франциск...


Седум лица загинаа, а 27 се повредени, меѓу кои и тројца пожарникари, при пожар кој избувна во ст...


Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ќе го одржи говорот за состојбата на нацијата кој ...


Франција, Шпанија, Австрија Германија, Данска, Чешка, Велика Британија и уште неколку други европ...


Група од околу 15 членови на анархистичката група „Рубикон“ со бои ја нападнаа италиј...


Најмалку пет лица загинаа откако мал авион се урнал врз куќа во предградие во јужна Калифорнија, ...