Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Меркел: ЕУ покажа единство и одлучност


Поради зголемениот број поминувања кон соседните земји, но и поради зголемениот број позитивни сл...


Во бугарскиот Парламент почна вонредната седница на која се расправа за доверба на Владата на пре...


Американската држава Флорида вчера пријави 12.000 нови случаи на коронавирус, петти ден по ред ка...


Најмалку 12 лица се повредени денеска во пукање во градот Пеорија во американската држава Илиноис...


Израелската полиција употреби водени топови во Ерусалим и солзавец...


Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека не сака Велика Британ...


Германската канцеларка Ангела Меркер изјави денеска дека постои можност лидерите ...


Бројот на нови случаи на заразени со Ковид-19 во светот бележи рек...


Оваа недела беше извршена трета федерална смртна казна во САД. Дастин Ли Хонкон (52) беше егзекут...