Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Смртна казна за 7 екстремисти за нападот во 2016 врз кафуле во Дака - убиен...


Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека мексиканските наркокартели ќе ги окарактеризир...


Во земјотресот што ја погоди Албанија утрото загинаа најмалку 20 луѓе, меѓу кои и две деца, и пов...


Според податоците објавени на веб-порталот „Волкано дискавери“, земјотресот со јачина...


Американската компанија Фејсбук синоќа ја претстави апликацијата „Вјупоинтс“ која на ...


Најмалку 14 лица загинаа, а околу 600 се повредени во земјотресот со јачина од 6,4 степени што ја...


По низата земјотреси со епицентар во Албанија, денеска во 10 часот и 20 минути регистриран е замј...


Тринаесет француски војници загинаа во судир меѓу два воени хелкиоптера во Мали, соопшт...


Најмалку девет лица загинаа, а 325 се повредени во силниот земјотрес со јачина од 6,4 степени по ...


Најмалку 23 лица се извлечени од под урнатините на една зграда во Драч, а помеѓу нив е и едно дет...