Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Демонстрантите во Иран нападнале стотици банки


Денеска на 28 ноември, четвртиот четврток во ноември во САД се слави Денот на благодарноста, доде...


Антивладините демонстранти во ирачкиот град Наџаф вчера го запалија иранскиот конзулат во овој гр...


Бројката на жртвите од земјотресот во Албанија достигна 35 лица, јави синоќа весникот „Алба...


Американскиот претседател Доналд Трамп го потпиша законот што го усвои Конгресот на САД за давање...


Целосна поддршка за отворање преговори со Македонија и Албанија, испрати новата Претседателка на ...


Денеска нов потрес на балканското тло. Земјотрес со јачина од 6,1 степен според Рихтеровата скала...


Знамињата во албанија денеска се на половина копје откако владата прогласи ден на жалост по најси...


Европскиот парламент со 461 гласови „за“, 157 „против“ и 89 воздржани, од...


Албанскиот премиер Еди Рама денеска изјави дека заради катастрофалниот земјотрес што ја погоди зе...