Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Русија излезе од контролниот механизам на ОН за Сирија


Најблиските советници на американскиот претседател Доналд Трамп не можат да се договорат дали ќе ...


Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, синоќа изјави дека „на денешниот мултилатерали...


Ајфеловата кула денеска ги пречека првите посетители по повеќе од три месеци. Бидејќи лифтовите о...


Обвинувањата на судот во хаг се политички и неосновани, тврди поранешниот претседате...


Во Велика Британија почна имунизација на доброволци со нова вакцина против коронавирусот, јавија ...


Во САД во изминатите 24 часа регистрирани се 36.000 новозаболени лица од Ковид-19, што е највисок...


Владата на Бугарија донесе одлука да ја продолжи вонредната состојба до 15 јули поради новиот бра...


Во силниот земјотрес кој вчера го погоди Мексико загинаа најмалку шест лица, соопштија утрово мек...