Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Еди Рама се расплака читајќи ги имињата на 50. жртви од земјотресот


Премиерот на Албанија, Еди Рама денеска изјави дека во земјотресот кој неделава ја погоди неговат...


Хрватскиот град Сплит синоќа беше погоден од силно невреме, проследено со обилен дожд и грмотевиц...


Американскиот претседател Доналд Трамп ќе се сретне со францускиот колега Емануел Макрон и герман...


Британската полиција го идентификува напаѓачот, кој вчера во Лондон усмрти две лица како 28-годиш...


Тажни приказни секојдневно доаѓаат од албанија, во градот туман, спасувачите од под урнатините ги...


Нов земјотрес со јачина од 3,8 степени ја погоди синоќа Албанија, соопшти европскиот...


Американскиот синџир за брза храна Мекдоналдс ќе им плати 26 милиони долари на работниците во Кал...


Шпанската полиција, откако ја извлече на брегот запленетата нарко-подморница, што ја откри во неп...


Ирачките сили за безбедност убиле најмалку 40 антивладини демонстранти во последните 24 часа доде...