Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Вашингтон ќе го намали бројот за прием на бегалци од 30.000 на 18.000


Албанскиот претседател Илир Мета реагираше веднаш по одлуката на Будестагот да даде зелено светло...


Од 100 албански емигранти кои живеат и работат во Италија, 38 добиле италијанско државјанство. Ал...


Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека е невозможно за Турција да престане да купув...


Претседател на Организацијата на ветерани на поранешната ОВК, Хусни Гуцати, рече дека Специјалнот...


Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск изјави на 74-та седница на Генералното собрание на ...


САД ќе испратат проектили за одбрана од системот Патриот и четири радари на Саудиска Арабија, соо...


Светските поп-ѕвезди Џенифер Лопез и Шакира годинава ќе ја забавуваат публиката на полувремето на...


САД воведоа санкции кон Раул Кастро и неговите деца, како нов притисок за Куба во врска со поддрш...


Во 87-година од животот почина поранешниот француски претседател Жак Ширак. Ширак беше роден на 2...