Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Хрватска: Штрајкот во училиштата продолжува


Во Мадрид денеска почнува Меѓународната конференција на Обединети нации за климата (ЦОП25) и ќе т...


Градоначалничката на Драч, Валбона Сако, поднесе оставка по изјавата која доцна синоќа во живо ја...


Најмалку десет лица загинаа, а пет се повредени кога автобус се преврте во регионот Трансбајкал, ...


Таканаречената Исламска држава соопшти дека нападот на Лондонскиот мост, во кој загинаа две лица,...


Албанскиот премиер Еди Рама синоќа им се  заблагодари на лидерите во регионот за помошта на ...


Најмалку девет лица загинаа, а тројца се повредени во пад на авион во американската држава Јужна ...


Премиерот на Малта Џосеф Мускат, обвинет за политичка вмешаност во истрагата за убиството на нови...


Холандската полиција соопшти дека денеска го уапси 35-годишникот осомничен дека со нож ранил три ...


Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека гасоводот „Турски тек“ ќе...