Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

ЕК ја потсетува Бугарија: Употребата на сила да биде пропорционална


Специјалниот суд за воени злосторства го повика Агим Чеку, еден од командантите на ОВК, како осом...


Илјадници демонстранти и денеска се собраа пред Бугарскиот парламент каде што продолжува седницат...


Во дом за грижа на стари лица во северниот дел на Атина, вчера беа потврдени 19 случаи на Ковид-1...


Повеќе од 26 милиони луѓе, поточно 26.093,812, биле заразени со коронавирусот во светот од почето...


Повеќе од 400 илегални мигранти кои бараат подобар живот во Европа се упатија кон британскиот бре...


Во 2014 година Александар Лукашенко предложи Украина и Белорусија да се обединат во единствена ун...


Најмалку 120 приведени демонстранти и околу 100 повредени полицајци, од кои 15 хоспитализирани е ...


Афроамериканец е застрелан од полициски припадник во Вашингтон, соопшти локалната полиција, по шт...


Кинеската фармацевтска компанија Кансино Билоџикс (CanSino Biologics) и руската Петровакс Фарм (P...