Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

БиХ и Хрватска погодени од невреме, Србија се мобилизира


Државниот секретар на САД, Мајк Помпео ќе ја откаже посетата на Москва за време на престојот во Р...


Пред денешниот петти голем протест на обединетата албанска опозиција, синоќа лидерот на Демократс...


Фрлање молотови коктели врз Владата, Парламентот и полицијата, запалени прозорци, влезната и задн...


Не сме тука поради партиите, ниту поради Америка, Русија или Европа, ние сме тука заради нас, пор...


Лидерот на опозицијата во Венецуела, Хуан Гуаидо, кој ја предводи кампањата за соборување од влас...


Во Литванија утрово се отворени избирачките места за првиот круг од претседателските избори. Во т...


Четворица пратеници се повредени во тепачката во парламентот на Хонг Конг. Тепачката настанала ме...


Обединетата албанска опозиција денеска попладне ќе го одржи, како што го нарекува, четвртиот наро...


Продолжуваме не со зборови, туку со дела, изјави грчкиот премиер Алексис Ципрас, доцна синоќа, от...