24.04.2018 - 11:40
Поранешниот претседател на индонезискиот Парламент, Сетја Нованто денеска е осуден на 15 години затвор поради вмешаност во проневера на 170 милиони...
24.04.2018 - 10:22
Напаѓачот Алек Минасиан, кој вчера со комбе удри во група пешаци во Торонто, при што загинаа десет луѓе, а 15 повредени, денеска ќе се појави пред...
24.04.2018 - 09:54
САД ја повикаа Русија да престане со поставување пречки за мирот во Сирија и да биде „конструктивен партнер“ за да се заврши судирот кој трае седум...
24.04.2018 - 09:50
Десет луѓе загинаа, а 16 се ранети во кога комбе во полна брзина удри во пешаци во Торонто, соопшти канадската полиција, наведувајќи дека возачот бил...
24.04.2018 - 09:38
Најмалку 18 лица загинаа, а петмина се повредени во  пожар подметнат во караоке бар во јужна Кина, соопшти локалната полиција додавајќи дека е...
23.04.2018 - 14:46
Премиерот на Ерменија, Серж Саркисјан поднесе оставка. Саркисјан беше именуван за премиер овој месец откако 10 години беше претседател на државата.
23.04.2018 - 10:35
Триесет и двајца кинески и четворица државјани на Северна Кореја загинаа во тешка сообраќајна несреќа во Северна Кореја, соопшти кинеското...
23.04.2018 - 09:03
  Белата куќа соопшти дека американскиот претседател Доналд Трамп не планира да го смени специјалниот обвинител Роберт Милер, ниту пак неговиот...