Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Напад со натриум-хидроксид во кинеска градинка, повредени 51 дете


Боливискиот поранешен лидер Ево Моралес, денеска го прифати политичкиот азил што му го понуди Мек...


Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган ја предупреди ЕУ дека неговата држава би можела да ги ос...


Повеќе жители на погодениот регион Дром и Ардеш од земјотресот со јачина од 5,4 степени на 11 ное...


Францускиот претседател Емануел Макрон најави дека тој и американскиот претседател Доналд Трамп т...


Повеќенеделните масовни протести и големиот притисок што го наметна војската резултираа со оставк...


Се продлабочува кризата во Шпанија иако неофицијалните резултати од предвремени избори покажуваат...


„Имаме потреба од НАТО“, изјави шефот на турската дипломатија Мевлут Чавушоглу пред н...


Четворица мигранти исчезнаа во реката Дунав, во близина на Апатин, при обид илегално да преминат ...


Едно момче е рането кога хонгконшката полиција пукаше врз демонстрантите во текот на новата блока...