26.04.2018 - 11:43
  Поранешниот полицаец Џозеф Џејмс Де Анџело уапсен е под сомнение дека во 70-тите и 80-тите години од минатиот век ширум Калифорнија извршил...
26.04.2018 - 11:41
Грција е мојата втора татковина, воопшто не ни помислив дека земјата ќе излезе од еврозоната, рече претседателот на европската комисија, Жан Клод...
26.04.2018 - 10:22
По долги години провокации и закани севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изминатиот период навестува отворање кон светот и се обидува да ги...
26.04.2018 - 09:38
Турскиот суд вчера осуди 14 новинари вработени во весникот „Џумхуриет“ на затворски казни под обвинение за тероризам, додека тројца се ослободени....
25.04.2018 - 19:15
Францускиот претседател Емануел Макрон од говорницата на американскиот Конгрес остро го критикуваше национализмот и побара од САД да се приклучат на...
25.04.2018 - 19:12
Новата амбасада на САД во Изреал ќе биде отворена на 14 мај, а на отворањето нема да присуствува претседателот Доналд Трамп. На свеченото отварање...
25.04.2018 - 14:23
Продолжува драмата во Ливерпул, каде 23-месечниот Алфи Еванс веќе трет ден е жив и покрај тоа што лекарите од болницата „Алдер Хеј“ го исклучија од...
25.04.2018 - 12:25
Рускиот претседател, Владимир Путин потпиша нов закон што ќе им овозможи блокирање на веб-страници што објавуваат информации кои содржат клевети за...