Свечено отворен ракометниот мундијал во Франција

11.01.2017 | 21:22
Прочитано: 1173
Вечерва свечено беше отворен 25-тиот ракометниот мундијал, на кој учевствува и Македонија.
 
Главни ѕвезди на мундијалот се Карабатиќ, Омејер, Хансен и Лазаров, а од нив се очекува да го оправдаат мотото на Светското првенство кое гласи: „феноменален ракомет“.
 
Мундијалот го отвора домаќинот Франција против Бразил, а Македонија својот прв настап на СП го има утре од 17.45 часот против селекцијата на Тунис.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.