Судењето за „Тарифа“ прекинато, ќе продолжи на 1 март

13.02.2018 | 13:44
Прочитано: 835

Судијката Софче Гаврилова Ефремова го прекина денешното рочиште за предметот на СЈО „Тарифа“, во кој обвинети се поранешниот генерален директор на АД „ЕЛЕМ“ Дејан Бошковски и уште други две лица, откако на вториот сведок Влатко Чакаровски му се слоши за време на дaвањето исказ. Судењето ќе продолжи на 1 март.

Чакаровски е сведок и на СЈО и на одбраната. Тој е вработен во ЕЛЕМ, а бил член на работната група за имплементација на ЕРП системот. Тој рече дека и вчера не се чувствувал добро и оти лекар му предложил боледување.

Претходно судијката му кажа на третиот сведок дека може да си оди и да дојде на 1 март, имајќи ја предвид динамиката на давање искази.

Одбраната на обвинетите кажа дека со 160 сведоци ќе докажува дека нивните клиенти се невини.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.