Студено време со засилен ветер

21.04.2017 | 09:18
Прочитано: 3054

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови.

Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од шест до 13 степени.

Во Скопје променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува засилен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе се спушти до нула, а дневната ќе достигне до 10 степени.

За време на викендот утринската температура на повеќе места ќе биде околу или под нулата. Дневната температура од сабота ќе биде во пораст. 

 

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.