Столтенберг: НАТО веќе има одлучено дека Македонија ќе добие покана за членство

13.06.2018 | 20:03
Прочитано: 2238

НАТО веќе има одлучено дека Македонија ќе добие покана за членство, се чека само финализирање на договорот од двете земји – изјави генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг во интревју за државната агенција МИА.

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.