Стартува 58то издание на „Охридско лето“

12.07.2018 | 17:39
Прочитано: 810

Охрид во фестивалско расположение, за неколку часа на Античкиот театар ќе стартува 58то издание на реномираниот фестивал ,,Охридско лето" со настапот на оперската дива Елена Мошуц. Се до 20ти август концерти,театарски претстави и изложби низ градот.

Граѓаните можат да очекуваат спектакл сите 40 фестивалски денови велат организаторите.

За програмата и последните подготовки повеќе од разговорот во продолжение со музичкиот селектор Васо Ристов.


Адријана Митевска
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.