Старица загина во пожар во Охрид

12.02.2018 | 14:34
Прочитано: 813

Повозрасна жена настрада во пожар што утрово избувна во стан во зграда на улицата „Туристичка“ во Охрид.

Пожарот бил пријавен од соседите во 7:05 часот во Територијалната противпожарна единица, која веднаш интервенирала локализираќи го пожарот и спречувајќи негово ширење кон другите станови во зградата. Жената веднаш била префрлена во Oхридската болница каде била констатирана смрт.

Првичните информации укажуваат на несреќен случај, а пожарот најверојатно бил предизвикан од догорче од цигара.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.