Станојевиќ: Семејството, на 2 годишното претепано дете, подолго време трпело насилство

10.08.2018 | 18:27
Прочитано: 1391

Пијан насилник го претепал своето  2-годишно дете кое  онесвестено и со повреди завршило на детска хирургија. Секторот за внатрешни работи Скопје, до Основното јавно обвинителство  поднесе кривична пријава против  47 годишен маж  кој  на 8 август во семејниот дом пијан, физички ги нападнал синот и сопругата. Насилникот заработи осум дневен притвор.

Разговор со директорката на меѓуопштинскиот Центар за социјални работи, Наташа Станојевиќ за насилникот кој го претепа своето 2 годишно дете.

 


Јасмина Спасовска
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.