Српска листа нема да гласа за демаркацијата на косовско-црногорската граница

14.03.2018 | 09:20
Прочитано: 822

 

Српска листа потврди дека не го менува ставот и дека нејзините десет пратеници во косовскиот парламент нема да го гласаат договорот за демаркација на границата со Црна Гора.

Неодамна преку соопштение партијата посочи дека ќе продолжи да се бори за интересите на српскиот народ во Косово, а не за интересите на одредени  домашни и странски кругови на власт.

Од Демократскот сојуз на Косово пак побараа транспарентност околу разговорите на Владата и Српска листа.

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.