Средби: Рама – Ахмети, Касами и Села

17.10.2017 | 13:50
Прочитано: 2215

Претседателот на Демократската унија за евроинтеграција, Али Ахмети денеска по средбата со претседателот на Албанија Еди Рама изјави дека разговарале за актуелните политички случувања во Македонија и за можностите за идна соработка.

Албанскиот премиер Рама денеска во Скопје освен со Ахмети се сретна и со лидерите на Алијансата за Албанците и на БЕСА, Зијадин Села и Биљал Касами, како и со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. Додека вчеравечер оствари средба и со премиерот Зоран Заев.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.