Средба Заев-Мицкоски, опозицијата обвинува за капитулација

13.06.2018 | 20:24
Прочитано: 2803

Опозицискиот лидер Мицкоски најпрво се сретна со Иванов а потоа и со претседателот на владата, Заев кој му го предаде договорот со Грција. Мицкоски оцени дека документот значи капитулација со потпис на власта.

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.