Средба Димитров - Коѕиас

11.01.2018 | 17:22
Прочитано: 914

Шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров денеска со неговиот грчки колега Никос Коѕијас разговараат во хотелот „Македонија палас" во Солун, дознава тв 24. Средбата ја потврдија министерствата за надворешни работи на двете земји, но локацијата на средбата беше држана во тајност.

Разговорите според официјалното соопштение на МНР ќе се фокусираат на прашања од билатерален интерес, како и на натамошно зајакнување на мерките за градење доверба.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.