27.05.2018 - 19:10
Добитничката на седум „Гренд слем“ титули, Венус Вилијамс отпадна на стартот на Отвореното првенство на Франција во тенис.    Триесет и...
27.05.2018 - 19:07
Австралиецот се избори со техничкиот проблем и загубата на моќноста повеќе од половина трка, но, успеа да ги остави зад себе Себастијан Фетел (...
27.05.2018 - 19:01
Ракометарите на Вардар го загубија мечот за третото место на Ф4 турнирот во Келн против ПСЖ со 29-28 (14-15). „Црвено-црните“ беа подобриот тим и...
27.05.2018 - 10:47
Шампионот во НБА, Голден Стејт и Хјустон ќе го одредат победникот во финалната серија на Западната конференција во седми натпревар, кој ќе се одигра...
27.05.2018 - 00:59
Реал Мадрид вечерва оствари победа од 3:1 над Ливерпул и на тој начин го освои својот 13-ти трофеј во Лигата на шампионите и трет по ред, по два...
26.05.2018 - 20:54
Екипата на Вардар загуби во полуфиналето на „фајнал фор“ турнирот на Лигата на шампионите од Монпелје со 27:28 (11:14). Ракометна Европа ќе добие...
26.05.2018 - 19:14
Екипата на Нант е првиот финалист на „Фајнал фор“ турнирот од ракометната Лига на шампионите, откако попладнево во Келн триумфираше над фаворитот ПСЖ...
26.05.2018 - 13:07
Првиот светски рекет и најголем фаворит за титулата на „Ролан Гарос“, Рафаел Надал, изјави дека никогаш не треба да биде отпишан Новак Ѓоковиќ, без...