08.09.2012 - 16:18
Ракометарите на македонскиот шампион Металург, попладнево во Рукин, Норвешка во првото полуфинале од квалификационата група 2 од Лигата на шампионите...
08.09.2012 - 16:16
Возачот на Мекларен Мерцедес Луис Хамилтон попладнево на квалификациите за Големата награда на Италија на патека кај Монца постигна најдобро време и...
08.09.2012 - 13:58
Градоначалникот на општина Битола Владимир Талески денесka на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје лично и го честиташе големиот успех на...
08.09.2012 - 10:42
Ракометарите на Металург денеска ги започнуваат квалификациските натпревари преку кои ќе се обидат да обезбедат пласман во Лигата на шампионите....
08.09.2012 - 10:40
Репрезентацијата на Хрватска е противникот на машка одбојкарска репрезентација на Македонија во третото коло од квалификациите за Европското...
08.09.2012 - 10:39
Најдобрата тенисиерка на светот Викторија Азаренка од Белорусија и Американката Серена Вилијамс ќе играат вечерва во финалето на „Us Open“ во Њујорк...
08.09.2012 - 09:59
Квалификациите за Еуробаскет 2013 година што ќе се одржи во Словенија влегуваат во својата завршница, а вечерва ќе се одиграат 13 натпревари од...
08.09.2012 - 09:53
На фудбалските терени низ Европа вчера беа одиграни 23 натпревари од 1.коло во Мундијалските квалификации.   Македонската репрезентација иако во...