03.09.2012 - 16:54
Македонските параолимпијци, Драган Каранфилов и Оливера Наковска Бикова не се пласираа во финалето во стрелачката дисциплина, спортски пиштол во...
03.09.2012 - 16:50
Фудбалерите на Вардар, Остоја Стјепановиќ и Драган Ѓорѓиев како и Стефан Ристовски се новите имиња на списокот на селекторот Чедомир Јаноевски за...
03.09.2012 - 13:48
Кристијано Роналдо сака да го напушти Реал Мадрид. Оваа онфорамција ја пренесуваат денеска речиси сите шпанси медиуми. Португалецот синоќа постигна...
03.09.2012 - 13:09
Формула еден пилотот Грожан е казнет со забрана за настап на една трка и парична казна од 50 илјади евра поради предизивикување судир на стартот на...
03.09.2012 - 13:06
Бранителката на титулата, Саманта Стосур го мина третото коло на Отвореното тениско првенство во САД.    Со победата над британката Лара...
03.09.2012 - 13:03
Црна Гора, Хрватска, Италија и Украина обезбедија пласман на Европското кошаркарско првенство што ќе се одржи во Словенија, следната година. На две...
03.09.2012 - 12:59
 Македонската фудбалска репрезентација стартува со подготовките за квалификацискиот циклус за Светското првенство 2014-та . Новиот селектор...
02.09.2012 - 20:05
Убедлива победа од 6:1 за Баерн Минхен на свој терен против тимот на Штутгарт, и високи 4:0 за Хановер на гостувањето кај Волфсбург е епилогот по...