04.09.2012 - 14:19
Репрезентацијата на Белгија по вредноста на играчите се наоѓа на шестото место во Европа, а на осмо во светот, според вреднувањето извршено од...
04.09.2012 - 13:31
Македонската фудбалска репрезентација е во вториот ден од подготвителниот период за двата претсојни натпревара портив Хрватска и Шкотска со кои ќе ги...
04.09.2012 - 12:59
Професор д-р Милош Вучидолов, долгогодишен лекар на македонските олимпијци, Хајруш Синани, тренер на боречкиот клуб Лирија, Александра Неделковска,...
03.09.2012 - 18:59
Екипата на Силекс попладнево во Кратово го победи Тетекс со 2:1 во дербито на дното од Првата македонска фудбалска лига. Кратовчани до победата пред...
03.09.2012 - 16:54
Македонските параолимпијци, Драган Каранфилов и Оливера Наковска Бикова не се пласираа во финалето во стрелачката дисциплина, спортски пиштол во...
03.09.2012 - 16:50
Фудбалерите на Вардар, Остоја Стјепановиќ и Драган Ѓорѓиев како и Стефан Ристовски се новите имиња на списокот на селекторот Чедомир Јаноевски за...
03.09.2012 - 13:48
Кристијано Роналдо сака да го напушти Реал Мадрид. Оваа онфорамција ја пренесуваат денеска речиси сите шпанси медиуми. Португалецот синоќа постигна...
03.09.2012 - 13:09
Формула еден пилотот Грожан е казнет со забрана за настап на една трка и парична казна од 50 илјади евра поради предизивикување судир на стартот на...