06.10.2012 - 18:37
Екипата на Баерн Минхен ја продолжува победоносната низа во фудбалскиот шампионат на Германија. Во рамките од 7-то коло на Бундес лигата „Баварците...
06.10.2012 - 11:35
Со натпреварот Манчестер Сити – Сандерленд денеска од 13 часот и 45 минути стартува 7.коло во Англискиот фудбалски шампионат.   Во централниот...
06.10.2012 - 11:33
Ракометарите на македонскиот првак Металург денеска со почеток во 18 часот во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ го играат вториот натпревар од...
06.10.2012 - 11:32
Во Италијанското фудбалско првенство викендов на програмата се натпреварите од 7.коло кое го „донесува“ големото дерби на Милано, Милан – Интер....
06.10.2012 - 11:30
Возачот на Ред Бул Себастијан Фетел ја освои пол позицијата на денешните квалификации за Големата Награда на Јапонија. Ова за него е 15.та  во...
05.10.2012 - 13:14
Кинеската полиција ги засили мерките за безбедност пред оддржувањето на тенискиот турнир во Шангај поради смртните закани кои преку социјалните мрежи...
05.10.2012 - 10:04
Женската ракометна репрезентација на Македонија на првиот пријателски дуел синоќа во Охрид со Црна Гора одигра нерешено 30:30 (13:13). Црна Гора е...
05.10.2012 - 10:02
На дваесет и четирите натпревари одиграни синоќа во рамките на 2.коло од фудбалската Лига Европа беа постигнати вкупно 68 голови или во просек 2,8 по...