13.10.2012 - 20:31
Ракометарите на Вардар Про постигнаа убедлива победа на првиот натпревар од 2.коло од Купот на ЕХФ. Тие попладнево во салата СРЦ Кале, во Скопје ја...
13.10.2012 - 10:50
Возачот на Ред Бул Марк Вебер ќе стартува од пол позицијата на утрешната трка за Големата Награда на Кореја. Ова за него е десетта пол позиција во...
13.10.2012 - 10:33
Македонскиот ракометен шампион Металург утре во рамките на 3.коло од Лигата на шампионите гостува кај екипата на Силкеборг од Данска, која во...
13.10.2012 - 09:35
Во кошаркарската Евролига синоќа се одиграа пет натпревари со кои беше комплетирано 1.коло од новата сезона. На четири дуели победа остварија...
13.10.2012 - 09:31
Следниве три дена на распоредот во регионалната кошаркарска АБА лига се натпреварите од 4.коло во кое македонскиот претставник МЗТ Скопје Аеродром го...
13.10.2012 - 09:28
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Чедомир Јаневски на прес - конференцијата веднаш по синоќешниот натпревар со Хрватска го призна...
12.10.2012 - 22:41
Во квалификациски фудбалски натпревар за СП 2014, вечерва на Арената „Филип Втори“ во Скопје пред повеќе од 30.000 гледачи, Македонија загуби од...
12.10.2012 - 15:01
Македонските кошаркарски интернационалци имаа полвоичен успех во првото коло од Евролигата. Олимпијакос и Фенербахче, за кои настапуваат Перо Антиќ и...