28.11.2012 - 10:17
Со натпреварот Сандерленд – Квинс Парк Ренџерс кој заврши без победник и без постигнат гол 0:0, синоќа беше отворено 14.коло од Англиското фудбалско...
28.11.2012 - 10:15
Во НБА лигата ноќеска се одиграа пет натпревари, а поуспешни беа гостинските екипи кои постигнаа три победи. На триумф на гостински терен се радуваа...
28.11.2012 - 10:14
Македонскиот интернационалец и повремен капитен на репрезентацијата, Николче Новески го постигна третиот гол и даде свој придонес во синоќешната...
27.11.2012 - 09:55
На програмата во германската Бундес лигата денеска и утре се натпреварите од 14.коло во кое лидерот Баерн Минхен оди на гости кај Фрајбург во обид да...
27.11.2012 - 09:54
Поразот на водечкиот Јувентус во 14.коло од италијанската Серија А, го искористи Наполи кој победи на гостувањето кај Каљари со 1:0 и се искачи на...
27.11.2012 - 09:49
Со натпреварите Сандерленд – Квинс Парк Ренџерс (почеток 20:45 часот) и Астон Вила – Рединг (почеток 21 часот) вечерва ќе биде отворено 14.коло од...
27.11.2012 - 09:48
Ланскиот финалист во НБА лигата, екипата на Оклахома Сити ја оставри најубедливата победа во ноќешните натпревари од НБА лигата совладувајќи го...
27.11.2012 - 09:30
Ракометарите на македонскиот првак меѓу два натпревара од Лигата на шампионите, вечерва во салата „Автокоманда“ во Скопје го пречекуваат тимот на...