30.11.2012 - 10:34
Актуелниот првак во НБА лигата, тимот на Мајами постигна победа во дуелот со Сан Антонио на домашен терен 105:100.   Најефикасен кај победникот...
30.11.2012 - 09:48
Натпреварите од 14.коло во фудбалскиот шампионат на Шпанија ќе се играат во четири дена. Програмата стартува вечерва од 21 часот со натпреварот...
30.11.2012 - 09:47
Фудбалското првенство на Италија продолжува со натпреварите од 15.коло, а во воведниот дуел кој на програмата е вечерва од 20 часот и 45 минути,...
30.11.2012 - 09:45
Останува по едно слободно место за фазата „ТОП 16“ од секоја од четирите групи во кошаркарската Евролига по одигрувањето на осум натпревари од 8.коло...
29.11.2012 - 16:31
Ракометарите на Вардар Про в недела од 18 часот во СРЦ „Кале“ го играат реваншот од 3.коло од ЕХФ купот против германската екипа Магдебург....
29.11.2012 - 13:36
Ракометарите на романскиот првак Констанца вечерва ќе се обидат да ја постигнат втората победа во групната фаза од Лигата на шампионите. Тимот...
29.11.2012 - 10:27
Водечката екипа во Англиското фудбалско првенство, Манчестер Јунајтед синоќа пред своите навивачи на „Олд Трафорд“ оствари минимална победа...
29.11.2012 - 10:24
Во Германија изминатите два дена се играа натпреварите од 14.коло во Бундес лигата, а лидерот Баерн Минхен во еден од петте синоќешни натпревари ја...