02.12.2012 - 11:19
Македонскиот освојувач на Купот во ракомет тимот на Вардар Про попладнево во СРЦ „Кале“ во Скопје ја пречекува екипата на Магдебург од Германија во...
02.12.2012 - 11:08
Кошаркарите МЗТ Скопје Аеродром ја постигнаа и шестата победа во регионалната АБА лига, откако синоќа во арената „Борис Трајковски“ беа подобри од...
02.12.2012 - 10:40
Кошаркарите на Мајами остварија уште една победа, шестта во низа и сега со биланс 12 победи и 3 порази со Мемфис имаа најдобар биланс во НБА лигата...
01.12.2012 - 20:30
Денеска победи тимот кој покажа висок морал, оцени тренерот на Металург Лино Червар по триумфот над Шамбери со 26:21, што е петта победа на „...
01.12.2012 - 19:25
Тимот на Мајнц за кој настапува македонскиот фудбалски репрезентативец Николче Новески, попладнево забележа нов триумф во Бундес лигата. Мајнц на...
01.12.2012 - 19:19
Македонскиот ракометен првак Металург вторпат по ред успеа да се пласира меѓу 16-те најдобри екипи во Лигата на шампионите. Овој успех „металурзите“...
01.12.2012 - 12:48
Капитенот на македонската ракометна репрезентација и играч на Атлетико Мадрид, Кирил Лазаров во интервјуто за ЕХФ пред утрешниот натпревар од Лигата...
01.12.2012 - 11:55
Фудбалрите на Милан ја потврдија добрата форма и синоќа на гостувањето кај Катанија на кое победија со 3:1, иако Катанија дојде прва во водство....