07.12.2012 - 11:37
Натпреварите од 15.коло на Примера дивизија ќе се одиграат во четири денови, почнувајќи од вечерва па се до понеделник.   Први на теренот ќе...
07.12.2012 - 10:23
На ракометниот шампионат за жени кој се одржува во Србија, денеска на четвртиот натпреварувачки ден, ќе се одиграат натпреварите од 3.коло во групите...
07.12.2012 - 10:15
Во директната пресметка на двата најдобри тима од Источната конференција во НБА лигата, синоќа шампионот Мајами загуби од Њујорк со 112:92 на домашен...
07.12.2012 - 09:38
На фудбалските терени ширум Европа синоќа се играа натпреварите од последното коло во групите по кои се познати сите учесници во следната фаза....
06.12.2012 - 21:54
Ракометната репрезентација на Македонија го претрпе вториот пораз на женското Европското првенство што се одржува во Србија, откако вечерва со 26:15...
06.12.2012 - 11:40
Во фудбалската Лига Европа денеска на програмата се натпреварите од последното 6.коло во групите, по кои ќе бидат познати последните пет екипи кои ќе...
06.12.2012 - 11:36
Богата програма имаше ноќеска во НБА лигата каде беа одиграни 11 натпревари. Минимална победа постигна Њујорк на гостувањето кај Шарлот, додека...
06.12.2012 - 11:35
Македонскиот ракометен шампион Металург вечерва од 18 часот ќе го одигра натпреварот од 11.коло од СЕХА лигата против Борац на гостински терен во...