16.11.2012 - 16:42
Во тетовско Боговиње попладнево се одигра првиот натпревар од 15 коло во Првата македонска фудбалска лига, во кој домашната Дрита го победи Тетекс со...
16.11.2012 - 11:15
Екипата на Њујорк продолжува со победоносната серија во најслината светска клупска кошаркарска лига, откако ноќеска во дуелот на двете најдобри екипи...
16.11.2012 - 11:01
Во „македонската пресметка“ од 5.коло во ракометната Лига на шампиони Атлетико Мадрид за кој настапува македонскиот репрезентативец и капитен Кирил...
15.11.2012 - 15:13
Киелце е фаворит, но ние со помошта од нашата публика која ќе ни биде ветер во грбот можеме да стигнеме до позитивен резултат. Свесни сме дека не...
15.11.2012 - 14:09
Иван Чупиќ, хрватскиот ракометен репрезентативец и играч на позицијата десно крило во полскиот клуб Киелце, противникот на Металург в недела во 5....
15.11.2012 - 10:36
Во рамките на 5.коло од ракометната Лига на шампиони, вечерва ќе се одиграат три натпревари, а во еден од нив Атлетико Мадрид за кој настапува...
14.11.2012 - 21:32
Македонија беше поуспешна и во третиот пријателски натпревар против Словенија, откако вечерва на „Националната арена Филип Втори“ во Скопје пред...
14.11.2012 - 19:46
Без победник со резултат 1:1 заврши попладневиот пријателски натпревар меѓу младите фудбалски репрезентации на Бугарија и Македонија составени од...