29.11.2012 - 16:31
Ракометарите на Вардар Про в недела од 18 часот во СРЦ „Кале“ го играат реваншот од 3.коло од ЕХФ купот против германската екипа Магдебург....
29.11.2012 - 13:36
Ракометарите на романскиот првак Констанца вечерва ќе се обидат да ја постигнат втората победа во групната фаза од Лигата на шампионите. Тимот...
29.11.2012 - 10:27
Водечката екипа во Англиското фудбалско првенство, Манчестер Јунајтед синоќа пред своите навивачи на „Олд Трафорд“ оствари минимална победа...
29.11.2012 - 10:24
Во Германија изминатите два дена се играа натпреварите од 14.коло во Бундес лигата, а лидерот Баерн Минхен во еден од петте синоќешни натпревари ја...
28.11.2012 - 10:17
Со натпреварот Сандерленд – Квинс Парк Ренџерс кој заврши без победник и без постигнат гол 0:0, синоќа беше отворено 14.коло од Англиското фудбалско...
28.11.2012 - 10:15
Во НБА лигата ноќеска се одиграа пет натпревари, а поуспешни беа гостинските екипи кои постигнаа три победи. На триумф на гостински терен се радуваа...
28.11.2012 - 10:14
Македонскиот интернационалец и повремен капитен на репрезентацијата, Николче Новески го постигна третиот гол и даде свој придонес во синоќешната...
27.11.2012 - 09:55
На програмата во германската Бундес лигата денеска и утре се натпреварите од 14.коло во кое лидерот Баерн Минхен оди на гости кај Фрајбург во обид да...