03.02.2013 - 21:14
Последниот натпревар од 25.коло од Премиер лигата меѓу Манчестер Сити и Ливерпул заврши без победник 2:2. И двете екипи освоија по еден бод, иако и...
03.02.2013 - 12:12
Домашните екипи доминираа на ноќеска одиграните натпревари во НБА лигата, бидејќи само Чикаго славеше на гостински терен. „Биковите“ ја совладаа...
03.02.2013 - 12:11
Наполи ја победи Катанија со 2:0 и со вкупно 49 бодови се изедначи со лидерот на табелата Јувентус кој својот дуел од 23.коло во Серија А треба да го...
03.02.2013 - 12:09
Со убедливи победи пред своите навивачи против Пелистер Спорт, односно Апаве, екипите на Вардар и Работнички се пласираа во завршницата од...
03.02.2013 - 11:28
Во Премиер лигата денеска на програмата се два натпревара од 25. коло, а на еден од нив се игра и дербито на колото. На „Етихад“ во Манчестер, кај...
03.02.2013 - 11:03
Фудбалерите на Реал Мадрид никако да „влезат“ во серија победи, а ново разочарување им приредија на своите навивачи откако синоќа загубија на...
03.02.2013 - 11:02
Ракометарките на македонскиот  шампион Металург се пред елиминација во осминафиналето од Купот на куповите откако на вчерашниот дуел против...
02.02.2013 - 20:22
Премиерлигашката пресметка Њукасл – Челзи заврши со победа на домашниот тим од 3:2 и покрај водството на Челзи до 61.минута со 2:1. Трите бода на...