15.06.2018 - 13:09
Натпреварот меѓу Египет и Уругвај е денеска прв на програмата на Светското првенство во фудбал во Русија. Во 14 часот започнува дуелот од групата А...
15.06.2018 - 12:57
Денеска на Светското првенство во Русија на програмата се три натпревари, а дербито кое милиони фанови ширум светот го очекуваат е во вечерниот...
14.06.2018 - 19:33
 Од денеска најважната споредна работа на севетот-фудбалот ќе го окупира светот. Почнува фудбалскиот мундијал. 32 репрезентации влегуваат во...
14.06.2018 - 19:17
Убедлива победа на домаќинот Русија со 5:0 над Саудиска Арабија на отворањето на СП 2018 во средба од групата „А“ одиграна на стадионот „Лужники“ во...
14.06.2018 - 17:37
Од денес па се до 15-ти јули фудбалот ќе биде главна тема во целиот свет. Ваквата ситуација нема да се промени се додека судиите не означат крај на...
14.06.2018 - 14:58
Првиот човек на загрепскиот фудбалски клуб Динамо, Здравко Мамиќ е уапсен во БиХ по распишаната потерница во Хрватска, кадфе првостепено е осуден на...
14.06.2018 - 14:53
Хрватскиот двометраш Ловре Калиниќ е највисокиот играч на Светското првенство во Русија. Во продолжение следуваат рекорди во седум категории:...
14.06.2018 - 14:13
Роботот наречен „Бакстер“ ќе ги предвидува резултатите од сите натпревари на Светското првенство во Русија, објави „ТАСС“. Организаторот ќе подготви...