07.06.2018 - 10:28
На денешен ден пред точно 25 години животот трагично го изгуби еден од најголемите кошаркари на светот - Дражен Петровиќ. Кошаркарскиот „Моцарт“ на 7...
07.06.2018 - 09:55
Кошаркарите на Голден Стејт забележаа победа и на третиот натпревар од финалната серија во НБА плејофот против Кливленд и направија голем исчекор кон...
05.06.2018 - 20:58
Италијанскиот тенисер Марко Чекинато се пласираше во полуфиналето на „Ролан Гарос“, откако со 3:1 во сетови го совлада најдобриот српски тенисер...
05.06.2018 - 14:46
МЗТ Скопје Аеродром и седма сезона по ред ќе настапува во јадранската конкуренција, откако управата на клубот и официјално го потврди настапот во АБА...
05.06.2018 - 14:16
Најдобриот фудбалер на светот Кристијано Роналдо побара шестгодишен договор со Реал Мадрид и зголемување на приходите на 75 милиони евра по сезона...
05.06.2018 - 13:40
Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар одлучи во новата сезона да го освежи тимот со нови играчи и поради тоа не ја продолжи соработката со...
05.06.2018 - 10:03
Менаџерот на англискиот првак Манчестер Сити, Пеп Гвардиола нема да го води тимот од клупата во првата средба од групите на Лигата на шампионите...
05.06.2018 - 09:59
Зинедин Зидан се повлече од тренерската функција на Реал Мадрид поради конфликт со претседателот на клубот Флорентино Перез, објави „Мирор“. Според...