24.03.2018 - 23:32
Репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години денеска доживеа пораз од Унгарија со 3:4 (2:2) во вториот меч од елитните квалификации на УЕФА...
24.03.2018 - 23:21
Младинската ракометна репрезентација на Македонија во женска конкуренција доживеа пораз и на вториот меч во квалификациите за Светско првенство...
23.03.2018 - 21:06
Успешната 2017-та, одличните резултати и огромниот напредок на ФИФА ранг листа, Сениорската фудбалска репрезентација уште во својот прв настап...
23.03.2018 - 21:04
Вечното кошаркарско дерби меѓу Работнички и МЗТ Скопје, кое се одигра во два дена, поради прекинот во третиот квартал и инцидентите, на крајот...
23.03.2018 - 19:20
Откако битката за младинското ЕП 2019 ја загубија уште минатата година, селекторот Благоја Милевски направи голема реконструкција на тимот, потег кој...
22.03.2018 - 00:17
Женската ракометна репрезентација на Македонија го забележа првиот триумф во квалификациите за пласман на ЕП 2018 во Франција, откако ја совлада...
22.03.2018 - 00:06
Фудбалската репрезентација на Македонија за играчи до 17 години беше убедливо поразана од селекцијата на Ирска со 3:0 на стартот од квалификацискиот...
21.03.2018 - 18:40
Македонската фудбалска репрезентација до 19 години доживеа пораз од Летонија со 1:2 (0:1) на стартот од елитниот квалификациски турнир за пласман на...