14.07.2018 - 18:33
Новак Ѓоковиќ се пласираше во големото финале на Вимблдон, за првпат по 2015 година, откако попладнево во пет сета го совлада Шпанецот, Рафаел Надал...
14.07.2018 - 18:26
Во претпоследниот дуел од Светското фудбалско првенство 2018, селекцијата на Белгија попладнево ја победи Англија со 2:0 и го освои третото место. До...
14.07.2018 - 13:41
Рускиот интернационалец Сергеј Горбок во следните две сезони ќе го носи дресот на Вардар, соопшти македонскиот шампион преку клупскиот сајт. Русинот...
14.07.2018 - 13:10
Капитенот на Англија, Хари Кејн изјави дека „Златната копачка“ не е она што го првенствено посакувал, откако Англија не успеа да влезе во финалето на...
14.07.2018 - 12:52
Вториот полуфинален дуел на тенискиот Грен слем во Лондон, синоќа беше прекинат и ќе се доигра денес со почеток во 14 часот. По три часа игра, Новак...
14.07.2018 - 12:48
Премиерлигашот Челзи денеска го претстави својот нов тренер, италијанскиот фудбалски стручњак, Маурисио Сари. Сари, кој неодамна го напушти Наполи,...
13.07.2018 - 14:36
Лука Модриќ во финалниот меч на СП 2018 влегува како главен кандидат за најдобар играч на Мундијалот. Халфот на Реал Мадрид изјави дека без оглед на...
13.07.2018 - 09:00
Менаџерот на Челзи, Антонио Конте нема намера да си замине без борба од Лондон. Италијанскиот стратег е бесен дека клубот не му исплатил на него и на...