21.06.2018 - 22:16
Репрезентацијата на Франција не импресионираше со својата игра и во вториот натпревар на Мундијалот во Русија, но си обезбеди место во осминафиналето...
21.06.2018 - 11:05
Пикерот Никола Марковски (28) ќе ја засили екипата на Еурофарм Работник. Маркоски досега го носеше дресот на Вардар, Металург, Зомимак и Работнички,...
21.06.2018 - 10:56
Серхио Рамос одговори на провокaциите на Марадона кога овој одби да го смести капитенот на Реал помеѓу најдобрите дефанзивци на денешницата, давајќи...
21.06.2018 - 09:42
Аргентина вечерва ја чека дуел со Хрватска на Мундијалот во Русија. Покрај овој натпревар на денешниот распоред се и два натпревари од групата Ц,...
21.06.2018 - 00:53
Португалија со минимални 1:0 го совлада Марoко во групата Б на Светското првенство во Русија. Стрелец на победничкиот гол во четвртата минута беше...
21.06.2018 - 00:51
Уругвај со минимални 1:0 ја совлада Саудиска Арабија во второто коло од групата А на Светското првенство во Русија. Уругвајците ја забележаа втората...
20.06.2018 - 00:44
Русија е прв осминафиналист на Светското фудбалско првенство. По убедливиот триумф над Саудиска Арабија на стартот со 5:0, вечерва ја совлада и...
19.06.2018 - 23:54
Репрезентацијата на Јапонија постигна многу вредна победа со 2:1 над фаворитот Колумбија во првата средба и за двата тима на Мундијалот во Русија....