Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт

МЗТ Скопје се закани со кривична пријава против Перо Антиќ


Дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали може да ја продолжи кариерата во шампионатот на Англија, ...


Финалето на фудбалската Лига на шампиони можеби нема да се одржи во Истанбул (Турција), пренесува...


Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси не учествуваше на тренинзите на тимот, но тоа не е поврзано с...


Фудбалерот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо, веќе подолго време се наоѓа во сфе...


Пет фудбалери и двајца членови на стручниот штаб на Барселона биле позитивни на првото тестирање ...


Напаѓачот на Лајпциг, Тимо Вернер постигна гол на натпреварот (4:2) од 29. коло од Германскиот фу...


Шест фудбалери од двата тетовски клуба Шкендија и Ренова се позитивни на Ковид-19, потврди денеск...


Баерн Минхен ја совлада Фортуна Дизелдорф со 5:0 синоќа во натпревар од 29-то коло на Германскиот...


На синоќешниот состанок меѓу Адам Силвер, првиот човек на НБА-лигата и генералните менаџери на 30...