20.04.2018 - 17:31
Без сомнение, Арсен Венгер ќе остане засекогаш запаметен како еден од најдобрите тренери кои работеле во Премиер Лигата. Францускиот специјалист...
20.04.2018 - 11:34
Арсен Венгер, тренерот на англискиот премиерлигаш Арсенал ја напушта функцијата по крајот на сезоната, објави клубот на својата веб-страница. „По...
20.04.2018 - 09:48
Грди сцени го одбележаа полуфиналето на Турскиот куп меѓу Фенербахче и Бешикташ вчера. Дерби натпреварот беше запрен во 56-тата минута од натпреварот...
19.04.2018 - 12:34
Леброн Џејмс влезе во вистинско плејоф-издание, прикажувајќи маестрална партија во победата на Кливленд над Индијана со 100-97. Најпопуларниот...
17.04.2018 - 20:19
ЖРК Вардар ќе игра против Ростов Дон во полуфиналето на фајналфор-турнирот во Лигата на шампионите за ракометарки. Ростов Дон е дебитант во...
17.04.2018 - 10:48
Автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје вчера бил нападнат од непознати лица на улицата „Васко Карангелевски“, при што било скршено едно стакло....
16.04.2018 - 12:50
Плејофот во НБА-лигата зема замав, со првите натпревари во кои се случи едно изненадување. Индијана победи на гостувањето кај Кливленд и тоа убедливо...
16.04.2018 - 12:48
Aндреа Лекиќ повторно се најдe во изборот на ЕХФ на најдобрите голови од четвртфиналето во Лигата на шампиони за ракометарки. Втора недела по ред...