25.04.2018 - 10:25
Тимот на Ливерпул синоќа со убедливи 5:2 ја совлада Рома на „Енфилд“ во првиот полуфинален меч од Лигата на шампионите. Мохамед Салах беше играч на...
22.04.2018 - 19:21
Во своето 12-то финале, Рафаел Надал без многу мака го совлада Јапонецот Кеи Нишикори со 2-0 во сетови, за потврда на доминацијата и 11-тиот трофеј...
22.04.2018 - 19:15
Ракометарите на Вардар со минимална победа се враќаат од гостувањето кај Кил, од првиот четвртфинален дуел во Лигата на шампионите. Вардарци имаа...
22.04.2018 - 18:56
Веќе одамна се знаеше дека во 29-тото коло Шкендија под Шара ќе слави титула. Иако за истата им беше потребен само бод, сепак, Тетовци триумфално...
22.04.2018 - 15:00
Европскиот шампион Вардар има амбиција да стане првиот тим што ке ја одбрани титулата, а Кил ке се обиде по четврти пат да биде ракометен владетел на...
21.04.2018 - 19:24
Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори се пласираше во финалето на Мастерсот во Монте Карло, откако го совлада Александер Зверев со 2:1 во сетови (3:6, 6:3...
21.04.2018 - 19:21
Пехарот наменет за победникот во Лига Европа бил украден во мексиканскиот град Леон. Трофејот, кој е на светска трунеја со цел љубителите на фудбалот...
21.04.2018 - 11:52
Ракометарите на Вардар утрово отпатуваа за Германија, за утрешниот натпревар против Кил, прв од четвртфиналето во Лигата на шампионите. По освоениот...