Spice Girls ќе настапат на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл?

05.02.2018 | 19:12
Прочитано: 1440

„Spice Girls” повторно ќе се обедини и ќе настапува заедно. Мел Би, Мел Си, Гери Хорнер, Ема Бантон и Викторија Бекам повторно се собраа заедно во куќата на Гери Хорнер  за да ги договорат деталите околу нивната старо-нова соработка.

Гери изјавила дека нивното враќање на сцената сакаат да биде во британски стил и кралската свадба е одлична пригода за тоа. Исто така, Меган Маркл била огромен фан на групата во 90-тите.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.