Сменет Рекс Тилерсон, на челот на Стејт департментот е шефот на ЦИА

13.03.2018 | 14:10
Прочитано: 890

Американскиот претседател Доналд Трамп го смени државниот секретар Рекс Тилерсон. На местото на Тилерсон е именуван шефот на ЦИА, Мајкл Помпео.

Смената во тимот на Трамп се случува пред почетокот на преговорите со Северна Кореја.

На чело на ЦИА е именувана Џина Хаспел, додегашен заменик директор.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.