Слаб земјотрес регистриран во близина на Мостар

12.03.2018 | 09:36
Прочитано: 645

Земјотрес со интензитет од 3,5 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во Босна и Херцеговина.

Епицентарот на земјотресот бил на 15 километри јужно од Мостар.

Земјотресот бил почувствуван на поширокото подрачје на Херцеговина, се до Јадранско Море.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.