Скопјаните Тони и Силвана Митрев започнуваат хумана мото тура околу светот

25.02.2018 | 17:30
Прочитано: 2285

И на крајот една позитивна вест во овие тмурни фебруарски денови. На промоцијата на книгата "300.000 км мотоавантура" на авантуристот и моторџија Жељан Ракела од Сплит, Хрватска беше најавена и авантурата на Тони и Силвана Митрев брачен пар од Скопје, моторџии од мото клубот „Ноќни волци“, кои на 25 март започнуваат хумана мото тура околу светот, нивното мото е „Прегрни го светот“. Планирано е оваа обиколка со мотор околу светот да трае 14 месеци. 

 

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.