СЈО побара Груевски и Поповски да бидат прогласени за виновни во процесот „Тенк“

17.05.2018 | 18:43
Прочитано: 2587

Специјалното јавно обвинителство во завршните зборови за предметот „Тенк“ бара судот да ги прогласи за виновни поранешниот премиер Никола Груевски и поранешниот помошник-министер во МНР Ѓоко Поповски.

Адвокатот на одбраната Сања Алексиќ рече дека со доказите од обвинителството не се докажува делото за кое се терети Груевски и предложи ослободителна пресуда.

 


Христина Беловска
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.