Синдикатот бара професионални кадри да раководат со ЦУК

07.12.2017 | 12:11
Прочитано: 1243

Синдикат на вработените во Центарот за управување со кризи на Владата на Македонија на денешната прес конференција побара професионален кадар за работа во ЦУК.

Очекуваат  за функционер – директор на ЦУК да се поставуваат професионалци од сферата на кризниот менаџмент, како што се и јасните препораки на меѓународната заедница.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.