Синди Крафорд - натпросечно интелигентна убавица

27.10.2017 | 10:31
Прочитано: 3633

За Синди Крафорд, која важи за една од најубавите манекенки во историјата, има една занимливост која малкумина ја знаат: Имено, таа е натпросечно интелигентна.

Некогашниот топ модел има коефициент на интелигенција 154, што дефинитивно ги урива предрасудите дека убавите жени не може да бидат интелигентни.

Во „клубот“ на славните со висок коефициент на интелигенција се и глумците Мет Дејмон (160), Џејмс Франко (130), но и Алиша Киз, која го дели местото со Крафорд. Натаму, следуваат Арнолд Шварценегер со коефициент на интелигенција 135 и Шакира со 148. 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.