Што може да се очекува од состанокот Нимиц- Коѕиас?

16.07.2017 | 19:48
Прочитано: 5374

Што може да се очекува од  утрешната средба меѓу Нимиц и Коѕиас, се подготвува ли терен за решавање на спорот со името, можно ли е да се вклучи САД поинтензивно?  

Што стои зад  трилатералниот состанок во Солун. Во дневникот во 17 часот анализираше поранешниот амбасадор во Грција Љупчо Арсовски.

 

 


Душица Мрѓа
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.