Шпанија: Пукал во полн супермаркет и извикувал „Алаху Акбар“

11.01.2017 | 21:27
Прочитано: 7380

Вооружен човек отворил оган во супермаркет во Шпанија додека извикувал „Алаху Акбар“. 

Според наводите на шпанските медиуми, човекот со себе носел бензин и барут кога влегол во супермаркетот Mercadona во областа As Lagoas, и отворил оган во супермаркетот полн со купувачи. 

Според полициски извори, вооруженот човек живеел во близина на супермаркетот и подолго време имал психички проблеми. 

Нападот кој се случил попладнево околу 2 часот, поминал без жртви. 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.