27.12.2017 - 11:57
Вин Дизел го победи својот колега од филмот „Брзи и бесни 8“, Двејн Рок (Карпата) Џонсон како најпрофитабилен актер за 2017 година, објави „Форбс“....
25.12.2017 - 12:00
Од актерка во американската драмска серија „Suits" до членка на најмоќното кралско семејство - тоа и појде од рака на Меган Маркл, што пак, и ја...
21.12.2017 - 11:12
Ник Касл е актерот кој во првиот дел од „Ноќта на вештерките“, го олицетвори Мајкл Маерс - централниот негативен лик во серијалот.  Релативно...
19.12.2017 - 11:31
Поп ѕвездата Енрике Иглесијас и тенисерката Ана Курникова за овие 16 години, колку што се заедно, секогаш знаеле како својот приватен живот да го...
15.12.2017 - 12:24
Актерот Дастин Хофман досега е обвинет од три жени за сексуално злоставување. Имено, по неговата колешка Мелиса Кестер и жената која сакаше да остане...
15.12.2017 - 12:15
Документарниот филм за Дејвид Боуви ќе ја има својата премиера HBO на 8 јануари. Целосниот назив на филмот e „David Bowie: The Last Five Years“, a...
30.11.2017 - 18:57
Кралска палата на Велика Британија во понеделникот соопшти дека принцот Хари (33) и холивудската актерка Меган Маркл (36) и официјално ќе стапат во...
27.11.2017 - 13:54
Кралската палата на Велика Британија соопшти дека се вериле принцот Хари и холивудската актерка Меган Маркл. Венчавката е закажана за на пролет...