14.11.2017 - 11:41
Познатиот рапер Еминем се враќа на сцената со нов сингл „Walk On Water!“ кој настна во соработка со Бијонсе, а за продукцијата беше задолжен...
13.11.2017 - 13:21
Канадскиот пејач Шон Мендес на вчерашните Европски музички награди на MTV победи во категориите најдобар изведувач и најдобра песна. Ова се...
08.11.2017 - 11:13
Холивудската актерка и оскаровка Натали Портман е наградена со израелската награда Генеза за 2018 година во знак на признание за посветеност во однос...
05.11.2017 - 20:00
Ѕвездата на серијата „Добра сопруга“, Џулијана Маргулис го обвини актерот Стивен Сигал дека се обидел да ја силува, објави „Дејли Мејл“. Според...
03.11.2017 - 12:23
По обвинувањата за сексуално вознемирување кон Кевин Спејси, тој соопшти дека се повлекува од глумата и оди на лекување. Гласноговорникот на глумецот...
01.11.2017 - 13:31
И по осум години од смртта, американската поп ѕвезда Мајкл Џексон е „најбогат“ меѓу починатите славни личности. Тој веќе петта година се наоѓа на...
31.10.2017 - 11:44
Претстојната шеста сезона од ТВ серијата „Куќа од карти" ќе биде и последна, најавија од Нетфликс. Оваа вест следи по обвинувањата кон актерот Кевин...
27.10.2017 - 10:31
За Синди Крафорд, која важи за една од најубавите манекенки во историјата, има една занимливост која малкумина ја знаат: Имено, таа е натпросечно...